Calibrachoa Superbells®

Nowy produkt

Roślina kaskadowa obficie kwitnąca. Tworzy piękne kwiaty w niezwykle bogatej palecie barw. Efektowna do sadzenia w wiszących pojemnikach.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Superbells jest to atrakcyjna seria Calibrachoa z oferty Proven Winners. Odmiany serii Superbells charakteryzują się dobrym, mocnym pokrojem, drobnymi, delikatnymi kwiatami w ciekawej kolorystyce, niezwykle obfitym kwitnieniem przez całe lato. Cechują się wysoką odpornością na choroby systemu korzeniowego. Sukcesem hodowców współpracujących z Proven Winners  są nowe odmiany o niespotykanych dotychczas barwach i wzorach na kwiatach.

Pokrój:
Rośliny Superbells cechują się zwartym, zwisającym lub wzniosło-zwisającym pokrojem.

Sadzenie:
Nie stosować ‘ciężkiego’ zbitego substratu. Najlepiej podłoże przepuszczalne z dodatkiem gliny, lekko kwaśne i przede wszystkim świeże. Aby uniknąć chorób korzeni należy sadzić rośliny do nowych i czystych pojemników.

Stanowisko:
Znakomicie rosną w miejscach nasłonecznionych. Zalecane raczej miejsca zaciszne, gdzie rośliny będą się spokojnie rozrastać.

Podlewanie:
Rośliny z grupy Calibrachoa wymagają regularnego podlewania, należy utrzymywać umiarkowaną wilgotność. Zalanie lub nadmierna wilgotność podłoża (substratu) może prowadzić do gnicia korzeni.

Nawożenie:
Blednięcia roślin można całkowicie uniknąć lub usunąć poprzez stosowanie chelatu żelaza. Polecanym przez nas nawozem jest PLANTON® S stosowany z każdym podlewaniem, nawet codziennie. Ważne, by stosować nawóz nawet w dni deszczowe.  Tak pielęgnowane rośliny będą pięknie kwitły przez cały sezon.

Przycinanie:
Nie jest konieczne.

Choroby i szkodniki:
Uwaga na mszyce-odpowiednio wcześnie zwalczać. Polecane środki to Confidor, Mospilan w stężeniach 0,1%. W przypadku zalania mogą wystąpić choroby korzeni.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Calibrachoa Superbells®

Calibrachoa Superbells®

Roślina kaskadowa obficie kwitnąca. Tworzy piękne kwiaty w niezwykle bogatej palecie barw. Efektowna do sadzenia w wiszących pojemnikach.