Argyranthemum (Złocień krzewiasty)

Nowy produkt

Atrakcyjna grupa roślin rabatowych o wzniosłym,zwartym pokroju i bogatej kolorystyce kwiatów. Odmiany złocienia krzewiastego w ofercie stanowią dużą konkurencję w stosunku do istniejących na rynku.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Odmiany z serii Courtyard® charakteryzują się mocno zwartym pokrojem i bardzo dobrym krzewieniem. Rośliny polecane do pojemników stojących na balkony, tarasy oraz na ogrodowe rabaty, sadzone pojedynczo lub w kompozycjach.

Pokrój:
Rośliny przyjmują pokrój kopczykowaty, krzaczasty, tworzą zwarte kwitnące kobierce. Ciekawie wyglądają rośliny prowadzone w formie drzewka.

Sadzenie:
Rośliny zakupione w małych doniczkach należy przesadzić do odpowiednio większych pojemników. Do pojemnika o średnicy 25-30 cm można sadzić po 3 szt. roślin, a do metrowej skrzynki zmieścimy 5 szt. Najlepszy będzie gotowy substrat torfowy, który możemy wymieszać z ziemią ogrodową. Dla rozluźnienia struktury wymieszać z pokruszonym styropianem lub perlitem. Sadzone w ogrodzie nie mają specjalnych wymagań.

Stanowisko:
Słoneczne, osłonięte stanowisko, nie cieniować bo pędy będą za bardzo wyciągnięte.

Podlewanie:
Utrzymywać stałą równomierną wilgotność zarówno w uprawie pojemnikowej jak i gruntowej, podlewać nawet podczas pochmurnych dni. Szczególnie pilnować podlewania w upały. Częste zasuszenie bryły korzeniowej prowadzi do żółknięcia liści i zasychania pąków kwiatowych.

Nawożenie:
Bardzo żarłoczna! Nawozić płynnym nawozem wieloskładnikowym raz w tygodniu (0,2-0,3%) lub z każdym podlewaniem mniejszymi stężeniami (1,0-1,15%). Szczególnie podczas tworzenia pąków zapotrzebowanie na odżywkę jest duże. Polecamy sprawdzony nawóz do roślin kwitnących PLANTON® K. Blednięcia roślin można całkowicie uniknąć lub usunąć poprzez stosowanie PLANTONU® S, który zawiera chelat żelaza. Można również śmiało dodać do podłoża nawozu wolno działającego w granulkach i dodatkowo jeszcze zasilać, co na pewno wpłynie korzystne na wzrost roślin szczególnie na początku sezonu.

Przycinanie:
Nie jest konieczne. Usuwania wymagają przekwitłe kwiatostany, które po przekwitnięciu nie wyglądają atrakcyjnie, a roślina szybciej wytworzy nowe pąki po przycięciu starych.

Choroby i szkodniki:
Z chorób może wystąpić mączniak rzekomy widoczny w postaci białego proszkowatego nalotu na liściach, którego zwalczamy np. poprzez użycie środka Aliette w stężeniu 0,2%. W ciągu uprawy mogę pojawić się różne szkodniki występujące często w naszych ogrodach jak: mączlik, mszyca czy przędziorki.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Argyranthemum (Złocień krzewiasty)

Argyranthemum (Złocień krzewiasty)

Atrakcyjna grupa roślin rabatowych o wzniosłym,zwartym pokroju i bogatej kolorystyce kwiatów. Odmiany złocienia krzewiastego w ofercie stanowią dużą konkurencję w stosunku do istniejących na rynku.